zabudowy i obudowy kominka z kamienia+48 884 800 116
zabudowy i obudowy kominka z kamienia zabudowy i obudowy kominka z kamienia zabudowy i obudowy kominka z kamienia

PRODUKCJA – MONTAŻ – SPRZEDAŻ

Zabudowa kominków

Kominek może pełnić funkcję tylko dekoracyjną i rozpalamy w nim ogień tylko na specjalne okazje. Może także stanowić dodatkowe lub podstawowe źródło ogrzewania domu.

Na budowę każdego kominka składa się wkład kominowy, zabudowa kominka i odpowiedni komin. Za ogrzewanie odpowiada wkład kominowy i komin. Natomiast za funkcję dekoracyjną obudowa kominka.

Zabudowa kominka nadaje odpowiedniego charakteru i stylu całemu kominkowi. Klienci i projektanci przywiązują dużą wagę do wyboru takiej zabudowy kominka by pasowała do danego wnętrza.

Do najczęściej spotykanych rodzajów zabudowy kominków należą obudowy klasyczne, rustykalne i nowoczesne. Klasyczne charakteryzują się dużej wielkości paleniskiem i bogatymi zdobieniami nawiązującymi do dawnych lat. Rustykalne są wykonane z prefabrykowanych gotowych do złożenia elementów także z kamienia. Nowoczesne zabudowy kominków mają bardzo różne formy. Projektowane są one tak, aby zachować prosty a nawet minimalistyczny kształt.

Atrakcyjny wygląd kominka i funkcja ogrzewania to nie wszystko. Ważne jest jeszcze bezpieczeństwo użytkowania kominka. Dlatego materiały, z jakich wykonana jest zabudowa kominka, powinny mieć odpowiednie certyfikaty. Montaż wszystkich elementów, prawidłowe podłączenie do komina powinno być powierzone prawdziwym, doświadczonym profesjonalistom.

Nasza firma dysponuje wykwalifikowaną kadrą pracowników, którzy zaprojektują, wyprodukują i zamontują każdy kominek zgodnie z wszelkimi standardami bezpieczeństwa.