zabudowy i obudowy kominka z kamienia+48 884 800 116
zabudowy i obudowy kominka z kamienia zabudowy i obudowy kominka z kamienia zabudowy i obudowy kominka z kamienia

PRODUKCJA – MONTAŻ – SPRZEDAŻ

Nowoczesne kominki

Kominek jest przede wszystkim źródłem ciepła, ale może być także efektowną ozdobą pomieszczenia, dlatego wkład kominkowy i obudowa kominkowa musi być odpowiednio dobrana do stylu wnętrza.
 

Nowoczesne wnętrze charakteryzuje się tym, że wszystkie umieszczone w nim przedmioty mają minimalistyczną formę i wzornictwo.
Projekt kominka nowoczesnego także powinien być prosty. Nowoczesny wkład kominkowy ma zazwyczaj nietypowy kształt i nowatorskie rozwiązania techniczne.  Kominek nowoczesny jest wbudowany w ścianę lub delikatny sposób obudowany luksusowym materiałem wykończeniowym. Do wykończenia w takim stylu doskonały jest kamień naturalny.
 

Kominek nowoczesny można obudować płytami gipsowo – kartonowymi, koniecznie o podwyższonej odporności na działanie ognia, z dodatkową izolacją z wełny mineralnej i warstwy z folii aluminiowej. Płyty gipsowo kartonowe montuje się na metalowej konstrukcji i wykańcza tynkiem. Do takiej konstrukcji pasują odpowiednio zaprojektowane elementy z kamienia naturalnego np. gruby blat kamienny wokół kominka.
 

Kamień naturalny ze względu na swoją trwałość, niepowtarzalną kolorystykę i ogromną funkcjonalność jest najlepszym materiałem do wykończenia kominka nie tylko kominka nowoczesnego.