zabudowy i obudowy kominka z kamienia+48 884 800 116
zabudowy i obudowy kominka z kamienia zabudowy i obudowy kominka z kamienia zabudowy i obudowy kominka z kamienia

PRODUKCJA – MONTAŻ – SPRZEDAŻ

Pielęgnacja kominków

Nasza Firma posiada w swojej ofercie szereg różnego rodzaju specjalistycznych środków chemicznych do pielęgnacji kominków kamiennych. Zaliczamy do nich:

- Impregnaty do kamienia – są one niezbędne przy zabezpieczaniu każdego rodzaju kamienia naturalnego. Dzięki impregnatom kamień zyskuje warstwę ochronną, która zabezpiecza go przed wsiąkaniem różnego rodzaju substancji. Jakość impregnatów do kamienia ma także duże znaczenie przy zabezpieczaniu kominków z kamienia, które narażone są na zabrudzenia od dymu i popiołu pochodzącego z paleniska. Dzięki naszym impregnatom nawet najbardziej chłonny materiał będzie miał wysoką odporność na zaplamienia.

- Środki do pielęgnacji kamienia – Żeby utrzymać zaimpregnowane elementy kamienne, takich jak kamienne obudowy kominków, należy regularnie używać środków do pielęgnacji kamieni. W naszej ofercie znajdą Państwo środki przeznaczone bezpośrednio do tych celów. Zaliczamy do nich płyny do codziennej pielęgnacji, płyny do mycia pielęgnacyjnego oraz pasty do nabłyszczania kamienia.

- Środki do usuwania plam – Każdy kamień (impregnacja zdecydowanie zmniejsza ryzyko powstawania plam, ale nie wyklucza go) jest narażony na powstawanie plam. Dlatego producenci środków chemicznych do kamienia stworzyli specjalistyczne środki do kamienia. Zaliczamy do nich: środki do usuwania rdzy, środki do usuwania oleju, produkty do usuwania resztek cementu, środki do czyszczenia plam powstałych z produktów spożywczych, produkty do usuwania pozostałych warstw po starych impregnatach, woskach itp. Posiadamy także w swojej ofercie środki do usuwania alg, grzybów i bakterii. Osobną grupę stanowią środki do usuwania graffiti.

- Środki do pogłębiania koloru – z niektórych kamieni można na życzenie klienta wyciągnąć barwę poprzez zastosowanie środków do pogłębiana koloru. Dzięki tym preparatom kamień zyskuje wyraźniejszą barwę i bardziej intensywny kolor.